پیش بینی بازار سرمایه پس از انتخابات ریاست جمهوری
27 اردیبهشت 1396

پیش بینی بازار سرمایه پس از انتخابات ریاست جمهوری

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است :بعد از انتخاباتتحلیل دورنمای واقعی بازار سرمایه پس از انتخابات ریاست جمهوری بازار سرمایه به تبع سیاست گذاری های جدید اقتصادی حتما جهت گیری داشته و سوق یافتن آن به سمت رونق یا افت بیشتررا شاهد که آینده این بازار شکل خواهد

یک کارشناس بازار سرمایه به وضعیت کنونی بازار اشاره کرد و گفت:  در حالی سال  ۹۵ رو به پایان است که  به عنوان یکی از بدترین سال ها برای  فعالان بازار سرمایه محسوب شد، حتی  برخلاف تجربه و سنت گذشته در بازار روزهای آخر سال این بازار نیز روند مثبتی را طی نمی کند.

میر معینی افزود: معمولا در سال های گذشته یک اصطلاحی بود که حالا خارجی ها به آن می گویند اثر ژانویه و ما می گوئیم اثر فروردین که  با ورود به  سال جدید با  یک خوش بینی های جدیدی فعالان بازار سرمایه سال را به اتمام می رسانند  و در اسفندماه  جذابیت های خاصی برای خرید و فروش ایجاد می شد اما  امسال این اتفاق نیفتاد.
حتما بخوانید :  بررسی پیش بینی درآمد هر سهم "شرانول"

به اعتقاد این کارشناس بازار سرمایه تسویه فعالان بدهکار به سیستم کارگزاری باعث شده که کفه عرضه بر تقاضا سنگینی کند  و با توجه به عدم وجود تقاضا و سرمایه گذار مناسب افت قیمت ها و به تبع آن افت شاخص  را شاهد باشیم.

میر معینی  تصریح کرد :با ابهامی که در آینده سیاسی و اقتصادی کشور وجود دارد، به نظر نمی رسد طی این چند روز باقیمانده سرمایه گذار جدیدی  وارد بازار سرمایه شود؛چرا که با ریسک و ابهام کنونی در بازار ترجیح می دهد همچنان  از بازارهای کم ریسک تر از جمله بازار سپرده بانکی و اوراق های مشارکت استفاده کند.

وی درخصوص روند بازار در سال ۹۶نیز گفت: با توجه به چالش های پیش رو در سال جدید بویژه انتخابات پیش رو نحوه مدیریت و چگونگی برخورد با آن حائز اهمیت است و در صورتی که به درستی حل نشوند شرایط اقتصادی کشور را بحرانی می کند .

این استاد دانشگاه در ادامه اظهارداشت: نحوه مواجه با نرخ ارز، نرخ سود بانکی و نظام ورشکستگی این حوزه و  نیز بحث اصلاحات ساختاری نظام اقتصادی این ها همه جزء  چالش های اقتصاد کلان کشور به شمار می آید که در سال آینده و در صورت ثبات سیاسی باید برای رفع آنها تدبیر ویژه ای اندیشیده شود.
حتما بخوانید :  یک مقام مسئول در بورس از طراحی الگوی جدید توقف و بازگشایی نمادها خبر داد

وی با تاکید بر اینکه بازار سرمایه عنوان بخشی از اقتصاد و  تابعی از اوضاع اقتصادی است،بیان کرد: تا زمانیکه وارد چرخه های اقتصادی پر رونق یا معنادار و به صورت بهبود یافته اقتصادی نشویم بازار سرمایه مناسبی را نخواهیم داشت؛ مگر اینکه ما در اقتصاد جهانی شاهد تحولات مثبتی باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه  در پایان خاطرنشان کرد:بعد از انتخابات ریاست جمهوری بازار سرمایه به تبع سیاست گذاری های جدید  اقتصادی حتما جهت گیری داشته  و سوق یافتن آن  به سمت رونق  یا افت بیشتررا شاهد  که آینده این  بازار شکل خواهد داد.

ارسال نظر